Skip to content
MÔJ PRÍBEH

Volám sa Barbora Mlčochová

Som lektorkou tanca a jogy a mojím zámerom je pomôcť ženám cítiť sa vo svojom tele pohodlne a sebavedome, uvedomovať si svoju skutočnú hodnotu a prežívať viac radosti v každodennom živote vďaka hravým tanečno-spevňovacím tréningom a relaxačnej joge.

Tancu sa venujem od svojho detstva. Moja tanečná cesta začala pred vchodom domu, v ktorom bývam. Mala som vtedy 6 rokov a s kamarátkou som sa chcela dohodnúť, kedy pôjdeme na ďalší deň vonku. Ona mi povedala, že bude mať tanečný tréning. Hneď to vo mne vzbudilo záujem a opýtala som sa, či by som mohla ísť s ňou. Kamarátka súhlasila a na druhý deň som absolvovala svoju prvú tanečnú hodinu.

V tomto krúžku som si uvedomila, že tanec ma veľmi baví a že s veľkou pravdepodobnosťou sa stane súčasťou môjho života. A tak sa aj stalo 🙂

Prvé tanečné štýly, ktorým som sa venovala, boli Disco dance a Street dance. Neskôr k tomu pribudli aj Dance hall, Reggaeton a latinsko-americké tance. Skúsenosti som získavala na celoslovenských a medzinárodných súťažiach, tanečných vystúpeniach, ako aj na tanečných workshopoch vedenými slovenskými a zahraničnými lektormi na Slovensku, v Česku a v Londýne.

Za tie roky sa tanec stal mojou vášňou, ktorú som sa časom rozhodla zdieľať aj s vami.

V roku 2015 som absolvovala akreditovaný kurz Lektora tanca v Prahe. V Prešove som potom začala viesť tanečné a pohybové kurzy pre ženy, ku ktorým som neskôr pridala aj jogu. Tá mi pomáhala a stále pomáha uvoľniť fyzické a psychické napätie a dostať sa do väčšieho súladu so sebou samou. Cítila som, žeby to bol vhodný doplnok k tanečným tréningom, z ktorého by ste mohli mať úžitok aj vy.

Počas týchto hodín som sa často stretávala so situáciou, že mojim klientkam práca a iné povinnosti neumožňovali dochádzať na lekcie pravidelne, nemali kde nechávať svoje deti, bývali mimo mesta a niektoré sa necítili pohodlne vo veľkej skupine.

To ma inšpirovalo vytvoriť online štúdio, aby k tréningom mali prístup aj z pohodlia domova.

Nakoľko si uvedomujem, že časová nezávislosť je pre mnoho žien prioritou, vytvorila som video-lekcie, podľa ktorých môžete tancovať a cvičiť, kde a kedy vám to vyhovuje.