Skip to content

Bachata Lady Styling  

začiatočníčky

Latino Lady Style
 • Máš rada latino? 🎶
 • Láka Ťa naučiť sa tancovať a pohybovať sa s ladnosťou a eleganciou? 
 • Túžiš po tom vyjadriť svoju osobnosť a ženskosť cez tanec
 • Chceš sa cítiť sebavedome – vo svojom tele aj na tanečnom parkete? 

Ak si aspoň na jednu otázku odpovedala ÁNO, pridaj sa ku mne na 6-týždňový kurz Bachata Lady Styling 💃.

Vďaka kurzu Bachata Lady Styling pre začiatočníčky:

 •  zažiješ okamžitú radosť a pozitívnu energiu,
 • naučíš sa pohybovať sa ladne a sebavedome a prejaviť svoju ženskosť v tanci,
 • osvojíš si základy Bachaty, ktoré budeš môcť využiť na každom tanečnom parkete,
 • všetky prvky Ti dopodrobna vysvetlím a budeme ich spolu dostatočne trénovať, aby si ich dokázala zatancovať s ľahkosťou,
 • spoznáš príjemnú komunitu žien, ktoré milujú hudbu a tanec.

Čo je to Bachata?

Bachata je latinsko-americký tanec, ktorý pochádza z Dominikánskej republiky. Môžeš ju tancovať aj sama, teda nepotrebuješ k tomu tanečného partnera. Veľkou výhodou Bachaty je, že pôsobí prirodzene, vďaka čomu ju môžeš využiť na akejkoľvek tanečnej párty, či v klube 💃.

Bachata je tiež veľmi vhodným tancom na podporenie, vyjadrenie a stelesnenie ženskosti 🌹, pretože využíva ladné až sexy pohyby, ako zvodné krúžky bokmi a hrudníkom, oblúčiky pleciami, vlnky telom, či elegantný styling rúk.

Tancuje sa buď na pôvodnú (dominikánsku) Bachata hudbu alebo na modernú (urban) hudbu 🎶. Tá pôvodná znie viac latinsko-americky. Urban hudba v sebe nesie prvky elektra, popu, R&B, či Reggaetonu.

A práve to robí Bachatu veľmi vďačným a univerzálnym tancom, pretože ju môžeš tancovať na hudbu s rôznou energiou a náladou, či už máš chuť na niečo hravé a rytmické alebo naopak pomalšie a zmyselné.

Ukážka z hodiny (začiatočníčky)

Ukážky z hodín (pokročilí)

Ako prebieha hodina Bachaty?

Hodina začína rozcvičkou, aby sme zahriali celé telo, dostali sa do tanečnej nálady a pripravili sa tak na tréning. Väčšinou zahŕňa krúživé pohyby jednotlivými časťami tela ako sú hlava, plecia, hrudník, boky. 

Po rozcvičke prechádzame na základy Bachaty:

 • správne držanie tela, aby si sa v tanci cítila sebavedome a isto,
 • najvyužívanejšie kroky a footwork (práca s chodidlami),
 • pohyby telom (izolácie pleciami, hrudníkom, bokmi a vlnky telom),
 • elegantný styling rúk a točka pre spestrenie Tvojho tanca,
 • spojenie jednotlivých elementov Bachaty do tanečnej zostavy.

Základy Ťa budem učiť postupne počas celého kurzu. Jednotlivé kroky a pohyby Ti vysvetlím dopodrobna najprv bez hudby. Niekoľkokrát si ich zopakujeme na počítanie v pomalšom a rýchlejšom tempe a nakoniec si to zatancujeme na hudbu. Takto to budeme robiť s každým novým prvkom.

Pre koho je určený kurz Bachata Lady Styling?

Kurz je určený pre dámy – začiatočníčky, ktoré nemajú predchádzajúce skúsenosti s tancom alebo majú, ale nie s Bachatou. Pripojiť sa môžeš v akomkoľvek veku – ak máš telo, ktoré Ti umožňuje hýbať sa a chuť tancovať, máš všetko, čo potrebuješ 😊.

Kedy a kde prebieha kurz?

Pole Dance Studio, Hlavná 57, Prešov 

Začiatočníčky LEVEL 1: Stredy 16:55 – 17:55

Začiatok – Koniec: 24.4.2024 – 12.6.2024 (1.5. a 8.5. hodina nebude z dôvodu sviatkov)

Aká je cena?

Cena 6-týždňového kurzu je 47 eur.

Kurz sa uhrádza vopred prevodom na účet. Tvoje miesto na kurze bude rezervované až po prijatí platby. Údaje ohľadom platby dostaneš e-mailom po vyplnení prihlášky.

Čo si so sebou priniesť?

Pohodlné oblečenie, v ktorom sa cítiš dobre a umožňuje Ti voľný pohyb – tričko, legíny/sukňa, tenisky alebo topánky na opätku (v ktorých dokážeš tancovať celú hodinu) a vodu.

Barbora Mlčochová - profilová fotka

Volám sa Barbora Mlčochová

Som certifikovanou tanečnou lektorkou a pomáham ženám cítiť sa žensky a prežívať radosť prostredníctvom tanca. 

Tancu sa venujem od svojho detstva. Za tie roky sa stal mojou vášňou a neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Prvé tanečné štýly, s ktorými som začala, boli Disco dance a Street dance. Neskôr k tomu pribudli aj Dance hall, Reggaeton, Latino a Kizomba. 

Časom som sa rozhodla zdieľať moju radosť z tanca s ostatnými. V roku 2015 som absolvovala akreditovaný kurz Lektora tanca v Prahe a potom som začala viesť kurzy v Prešove.

Moji klienti vyzdvihujú moju schopnosť vysvetliť kroky a pohyby zrozumiteľne a dopodrobna tak, aby tomu porozumel každý. Mojím zámerom je, aby ste sa na hodinách cítili príjemne a odchádzali z nich spokojné.

Čo hovoria moje spokojné klientky

Často pýtané otázky

 • Vôbec nie 😊. Ak máš telo, ktoré Ti umožňuje hýbať sa, môžeš sa naučiť tancovať, a to v akomkoľvek veku. Moje klientky majú 24-55 rokov. Bachata je príjemný druh tanca, ktorý si nevyžaduje tip-top flexibilitu alebo svalovú silu, a preto je vhodný aj pre ženy vo vyššom veku.

 • Samozrejme. Tancu sa venujem od svojho detstva a odvtedy som mala možnosť vidieť veľa skvelých tanečníkov rôznej váhy a výšky. Nič z toho nemalo vplyv na kvalitu ich tanca. Dôležité je to, či Ťa tanec baví a cítiš pri tom radosť 💕. 

 • Nie, nevadí 😊. Moja odpoveď je podobná, ako na predchádzajúcu otázku. V mojom živote som videla veľa výborných tanečníkov s rôznym typom postavy – a tá nemala žiaden dopad na kvalitu alebo prevedenie ich tanca. Dôležité je to, aby si sa vo svojom tele cítila pohodlne a tešila sa z toho, že tancuješ, pretože to potom bude z Teba vyžarovať aj pri tanci.

 • Tvojej obave rozumiem. Pravdepodobne každý z nás, keď sa začína učiť niečo nové alebo prichádza do nového prostredia, má obavy z toho, ako mu to pôjde. Avšak na hodinách vytváram pohodovú a uvoľnenú atmosféru, aby ste sa tam všetci cítili príjemne. Jednotlivé prvky vysvetľujem pomaly a dopodrobna tak, aby si mala dostatok času “dostať ich do tela”. Každá účastníčka sa sústredí primárne na seba – nemá čas pozorovať ostatných, pretože sa tiež ešte len učí, rovnako ako ty. Nejaký čas môže trvať, kým sa Ti jednotlivé kroky a pohyby zautomatizujú a budeš sa v nich cítiť pohodlne – tak, ako je to s čímkoľvek iným, čo sa učíme prvýkrát. A to je úplne v poriadku 💕.

Platobná brána Comgate
Mastercard
Visa
© Barbora Mlčochová 2023
Všetky práva vyhradené.