Skip to content

RELAXAČNÁ JOGA V SOĽNEJ JASKYNI

Relaxačná joga
  • Máte toho veľa, možno pociťujete stres a potrebujete si oddýchnuť?
  • Trápia vás stuhnuté svaly a zišlo by sa vám ich uvoľniť?
  • Chcete si posilniť svoju imunitu a zdravie?

Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali ÁNO, ste na správnom mieste.

Joga je skvelý spôsob, ako zrelaxovať a zároveň urobiť niečo prospešné pre svoje telo a myseľ.

Hodiny Relaxačnej jogy vám pomôžu:

  • uvoľniť stuhnuté svaly jemnými strečingovými cvikmi a jogovými pozíciami,
  • uvoľniť napätie a stres vďaka upokojujúcemu cvičeniu jogy, pri ktorom sa znižuje hladina hormónu kortizol (ten sa vylučuje vtedy, keď sme v strese),
  • podporiť zdravie a imunitu – jednak znížením hladiny hormónu kortizol a tiež vďaka prostrediu Soľnej jaskyne, kde sa zo soli uvoľňujú záporné ióny – tie majú priaznivý vplyv na zvýšenie odolnosti organizmu voči rôznym ochoreniam.

Ďalšie výhody Relaxačnej jogy v Soľnej jaskyni:

  • príjemné prostredie soľnej jaskyne – tlmené svetielka soľných lámp v stenách, “hviezdna obloha” na strope meniaca farbu, studnička so žblnkotajúcou vodou, relaxačná hudba,
  • na hodine ste štyria – čo ocenia aj tí, ktorým nevyhovujú veľké skupiny,
  • pozitívne účinky aromaterapie – počas hodiny je zapnutý difuzér, z ktorého sa uvoľňujú esencie 100% prírodných esenciálnych olejov – tie majú priaznivý účinok na naše fyzické telo aj psychiku. Väčšinou sú to citrusové esenciálne oleje (citrón, červený pomaranč) alebo mäta. Ak vám vône nevyhovujú, po dohode je možné difuzér vypnúť.

Ako prebieha hodina Relaxačnej jogy?

Relaxačná joga

Hodina začína naladením a upokojením prostredníctvom dychových cvičení, vďaka ktorým sa môžete lepšie spojiť so svojím telom a “predýchať” sa do prítomného okamihu.

Jednotlivé jogové pozície a cviky sú zamerané na uvoľnenie a ponaťahovanie stuhnutých svalov, ako aj posilnenie stredu tela a chrbtových svalov. Hodina prebieha v pokojnom tempe. Na jej konci sa môžete tešiť na príjemnú relaxáciu.

Kurz je vhodný pre začiatočníkov aj pre mužov.

Hodiny sa konajú 1x týždenne.

TERMÍNY KURZOV:

Kapacita je obmedzená – 4 miesta na jeden kurz.

6.5. – 3.6.2024 (pondelky o 10:00) – 5-týždňový kurz  – plný

7.5. – 4.6.2024 (utorky o 19:15) – 5-týždňový kurz – plný

23.5. – 20.6.2024 (štvrtky o 16:00) – 5-týždňový kurz – plný

30.5. – 20.6.2024 (štvrtky o 17:05) – 4-týždňový kurz – plný

MIESTO KONANIA:

Soľná jaskyňa – Konštantínova 17, Prešov

ČELKOVÝ POČET HODÍN KURZU:

5 x 60 minút

CENA:

Cena 4-týždňového kurzu: 44 €

Cena 5-týždňového kurzu: 55 €

Kurz sa uhrádza vopred prevodom na účet. Vaše miesto na kurze bude rezervované až po prijatí platby.

ČO SI SO SEBOU PRINIESŤ:

Pohodlné oblečenie, ktoré vám umožňuje voľný pohyb a v ktorom sa dobre cítite – tričko, legíny/tepláky a ponožky. V zimných mesiacoch odporúčam tričko s dlhým rukávom alebo mikinu a dlhé nohavice. V jaskyni sú k dispozícii deky, na ktorých sa dá cvičiť. Ak chcete, môžete si priniesť vlastnú podložku alebo uterák (z hygienických dôvodov).

PODMIENKY ÚČASTI NA KURZE:

1. Na kurz je potrebné prihlásiť sa vopred. Prihlásením sa na kurz účastník akceptuje podmienky fungovania kurzu.
2. Kurz je potrebné zaplatiť pred jeho začiatkom prevedením platby na účet: SK23 8330 0000 0025 0091 1782, výnimočne v hotovosti pred prvou hodinou.
3. Ak účastník z vážnych dôvodov nemôže prísť na dohodnutú hodinu, oznámi situáciu čo najskôr telefonicky alebo formou sms.
4. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu v soľnej jaskyni je možné nahradiť si vymeškanú hodinu iba 1-krát v prípade, že sa uvoľní miesto na inej hodine a Vám bude daný termín vyhovovať. Ak Vám vyhovovať nebude alebo sa miesto na inej hodine neuvoľní, vieme Vám ako náhradu ponúknuť 1 pobyt v soľnej jaskyni bez jogy. Vynechaná hodina sa dá nahradiť iba v rámci aktuálne prebiehajúcich kurzov.
5. Peniaze sa za vymeškané hodiny nevracajú.

Barbora Mlčochová - profilová fotka

Volám sa Barbora Mlčochová

Som lektorkou jogy a tanca a pomáham ženám cítiť sa vo svojom tele príjemne a pohodlne vďaka pohybu – relaxačnej joge a hravým tanečno-spevňovacím tréningom.

Tancu sa venujem od svojho detstva. Za tie roky sa stal mojou vášňou a neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Postupom času som sa začala venovať aj joge, ktorá mi pomáhala upokojiť moju myseľ a uvoľniť fyzické napätie. A to je dôvod, prečo som sa rozhodla zdieľať ju aj s ostatnými.

Čo hovoria moje spokojné klientky