Skip to content

Momentálne pripravujem online priestor s tanečnými, spevňovacími a jogovými videami, podľa ktorých môžete cvičiť aj doma.

Získajte informáciu o spustení projektu, keď bude hotový a k tomu hravý tanečno-spevňovací online tréning zdarma, ktorý vám pomôže spáliť kalórie, spevniť celé telo a nabiť sa pozitívnou energiou.

LATINO LADY STYLE

Latino Lady Style

Tanečný kurz pre všetky slečny a dámy, ktoré rady tancujú a dokážu zopakovať tanečné pohyby po lektorovi. Budeme sa učiť choreografie v štýle bachaty, kizomby a reggaetonu. 

BACHATA – pôvodom z Dominikánskej republiky, je tanec plný vášne a romantiky. Pri tanci sa využíva hlavne spodná časť tela vrátane bokov, vrchnou časťou tela sa tancuje o dosť menej. Pohyb bokov je veľmi dôležitý – považuje sa za dušu tanca.

Bachata sa zvykne tancovať v páre, ale tiež ako sólo. Takže si ju môžu zatancovať aj ženy, ktoré nemajú tanečného partnera.

KIZOMBA je známy angolský tanec, ktorý v sebe spája vášeň a zmyselnosť. Vyznačuje sa svojimi ladnými a jemnými pohybmi a dá sa úspešne tancovať už po naučení sa štyroch až piatich základných krokov. Dôraz sa kladie na pohyby panvy.

Kizomba sa tancuje na hudbu s romantickou melódiou a africkou rytmikou, ktorá je charakteristická svojím pomalým, príjemným a chytľavým rytmom.

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, kizomba je veľmi efektívna pri spevňovaní brušných svalov a je veľmi pravdepodobné, že po absolvovaní prvých hodín budete mať svalovku 😉

Kizomba síce nepatrí medzi latinsko-americké tance, no štýlovo je im podobná, a preto som sa ju rozhodla zaradiť do tohto kurzu.

REGGAETON – pôvodom z Portorika, je spojením latinsko-amerických tancov a urban štýlov, ako je dancehall, či streetdance. Využíva najmä pohyby hrudníka, panvy a izolácie v rytme Dembow.

AKO PREBIEHA HODINA:

Na začiatku hodiny sa zahrejeme tanečnou rozcvičkou, v rámci ktorej si ukážeme základné kroky daného tanca. Následne prejdeme na výuku choreografie.

KEDY:

Tanečný kurz Bachata & Kizomba Lady Style trvá od 31.3. do 22.5.2020 a prebieha 1x týždenne – v utorok od 18:00 do 19:00.

Vzhľadom na momentálnu situáciu môže dôjsť k zmene –  v takom prípade o tom budem informovať.

KDE:

ZŠ Kúpeľná, Prešov, Malá telocvičňa

CENA:

Cena 7-týždňového kurzu: 32 €

ČO SI SO SEBOU PRINIESŤ: 

Pohodlné tielko, či tričko, v ktorom sa dobre cítite a sukňu, šaty alebo legíny. Čo sa týka obuvi, tenisky alebo topánky na klinovom (plnom) opätku a vodu.